درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب

گزارش تخصصی 2018-06-07 1,215 views

درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب
عنوان گزارش : درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب

نوع فایل : (Word) قابل ویرایش

تعداد صفحات: ۹

گزارش تخصصی آموزگار سوم ابتدایی:

 

درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب

 

فهرست مطالب

مقدمه. ۳

توضیح کلی پیرامون مساله: ۳

تشخیص مساله: ۳

انگیزه تحقیق: ۴

اهداف گزارش: ۴

اهداف جزئی: ۴

مقایسه با شاخص: ۴

بیان مسئله. ۵

اهمیت و ضرورت تحقیق: ۵

ارزیابی از وضع موجود. ۵

جمع آوری اطلاعات.. ۶

انتخاب راه حل. ۷

اعتباربخشی و اجرای راه حل. ۸

نتیجه گیری و نقاط قوت طرح. ۹

پیشنهادها ۹

منابع: ۱۰

مقدمه

ریاضی یکی از بزرگترین میراث بشریت می‌باشد. ایجاد و ابداع آن از نظمی فکری همانند ادبیات و موسیقی که از افتخارات بشر است، پیروی می‌کند امروزه هریک از گرایش‌های علوم را موردتوجه قراردهیم، به طور مستقیم یا غیر مستقیم تأثیر و دخالت ریاضی را می‌بینیم. کمترین تأثیر ریاضی، ایجاد نظم در افراد است.

ریاضی، احتیاج به یادگیری مفاهیم ابتدایی و اساسی دارد. امروزه اگر علمی را نتوان به زبان ریاضی بیان کرد، علم نخواهدبود. یادگیری مطلوب ریاضی به عنوان یکی از مبانی سواد، حق دانش‌آموزان است. بنابراین، با بهره مندی از امکانات و بهره گیری از روش‌های مناسب آموزش و یادگیری توسط معلمان، باید دانش‌آموزان را از ارزش و اهمیت این درس آگاه نمود.

 

توضیح کلی پیرامون مساله:

ریاضی یکی از بزرگترین میراث بشریت می‌باشد. ایجاد و ابداع آن از نظمی فکری همانند ادبیات و موسیقی که از افتخارات بشر است، پیروی می‌کند امروزه هریک از گرایش‌های علوم را موردتوجه قراردهیم، به طور مستقیم یا غیر مستقیم تأثیر و دخالت ریاضی را می‌بینیم. کمترین تأثیر ریاضی، ایجاد نظم در افراد است. ریاضی، احتیاج به یادگیری مفاهیم ابتدایی و اساسی دارد. امروزه اگر علمی را نتوان به زبان ریاضی بیان کرد، علم نخواهدبود. یادگیری مطلوب ریاضی به عنوان یکی از مبانی سواد، حق دانش‌آموزان است. بنابراین، با بهره مندی از امکانات و بهره گیری از روش‌های مناسب آموزش و یادگیری توسط معلمان، باید دانش‌آموزان را از ارزش و اهمیت این درس آگاه نمود.

 

تشخیص مساله:

یکی از دانش‌آموزان پایه سوم دبستان……………………….. که درسال تحصیلی ١٣٩۵-١٣٩۴ مسئولیت آموزش آنان را برعهده دارم، دانش‌آموزی است به نام م. ق. این دانش‌آموز در غالب دروس پیشرفت خوبی داشت. اما از وضعیت تحصیلی او در درس ریاضی(خصوصا مفهوم ضرب) راضی کننده نبود و از عدم یادگیری مفهوم ضرب توسط وی ناراضی بودم. بنابراین، تصمیم گرفتم که موانع پیش روی او را از میان بردارم که این موضوع، محور اصلی پژوهش حاضر است.

انگیزه تحقیق:

اینجانب معلم پایه سوم دبستان………………… هستم. درطول چندسال تدریس ریاضی همواره تلاش کرده ام ازروش‌های ابتکاری و مناسب در بهبود یادگیری دانش‌آموزان بکوشم و ازوسایل کمک آموزشی برای تدریس ملموس و عینی استفاده کنم. زیرا معتقدم در کنار کاربرد روش‌های موثر و فعال تدریس، بکاربردن فناوری و رسانه‌های آموزشی باعث تقویت انگیزه که عامل مهم یادگیری است ؛ می‌باشد. همچنین با انتخاب و به کاربردن تدابیر موردنیاز، تلاش برای آموختن را در دانش‌آموزان توسعه بخشیده و موجب می‌شوم که خود دانش‌آموزان فرایند یادگیری را ارزشمندتلقی کرده و درآن مشارکت کنند. آنان با پی بردن به فرایندهای تفکرمی توانند به ارزش ذاتی وانگیزه طبیعی خود نسبت به یادگیری پی ببرند.

ازسویی نیز، یکی از مشکلات در مقطع ابتدایی عدم ایجاد رابطه عاطفی بین دانش‌آموز و معلم است، هرچه رابطه قوی ترباشد انگیزه بالاتری برای یادگیری خواهند داشت. بنابراین همواره کوشش کرده ام، با استفاده از روش و رسانه و ارتباط منطقی با دانش‌آموزان برمبنای تفاوت‌های فردی، نسبت به حذف موانع آموزش و یادگیری راه را برای دانش‌آموزان هموار نمایم. تحقیق حاضر نشان دهنده یکی از این اقدام‌ها و تلاش‌ها می‌باشد.

درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب

 درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب درمان اختلال در یادگیری مفهوم ضرب با روش‌های مناسب

دانلود گزارش تخصصی معلم سو ابتدایی دانلود گزارش تخصصی معلم سو ابتدایی دانلود گزارش تخصصی معلم سو ابتدایی دانلود گزارش تخصصی معلم سو ابتدایی دانلود گزارش تخصصی معلم سو ابتدایی دانلود گزارش تخصصی معلم سو ابتدایی دانلود گزارش تخصصی معلم سو ابتدایی دانلود گزارش تخصصی معلم سو ابتدایی

دانلود گزارش تخصصی معلم سو ابتدایی دانلود گزارش تخصصی معلم سو ابتدایی

برچسب‌ها:, , , , ,


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رمز کلیه فایل ها

www.daneshjoosara.com

شماره تماس

0911-653-7135

ایمیل پشتیبانی

[email protected]