اقدام پژوهی انشا پایه پنجم

گزارش تخصصی, مقاله 2016-11-14 16,319 views

اقدام پژوهی انشا پایه پنجم

عنوان گزارش:اقدام پژوهی انشا پایه پنجم

نوع فایل: (Word) قابل ویرایش

تعداد صفحات:۱۰

چکیده

انشا در لغت به معنی سخن آفریدن و نشو و نما دادن و بزرگ گردانیدن است . تلاش برای تدریس انشا امری ضروری و لازم است . پس از چند جلسه تدریس در درس انشا پایه ی پنجم به این نتیجه رسیدم که در طول سال های گذشته به درس انشا اهمیتی داده نشده بود زیرا دانش آموزان به آسانی نمی توانستند بنویسند و افکار خود را بیان نمایند و درس انشا برای آنها جذابیتی نداشت.

نارسایی حتی بر نحوه ی پاسخ دادن آنها در دروس کتبی نیز اثر گذاشته بود . برای حل این مشکل ابتدا به جمع آوری تجربیات اولیا دانش آموزان در ارتباط با درس انشا پرداختم و در جلسه ی ارتقا کیفیت آموزگاران در آبان ماه مسئله را مطرح نمودم و از تجربیات همکاران محترم به خصوص مدیر مدرسه استفاده نمودم . پس از بررسی نظرات اولیا و همکاران و مطالعه در این زمینه به این نتیجه رسیدم که در درس انشا موانع زیادی وجود دارد . برای جذاب نمودن درس انشا و تشویق دانش آموزان به خوب نوشتن و شکوفا کردن استعداد نوشتن آنها فعالیت هایی را در سر کلاس انشا به اجرا در آوردم از جمله خلاصه نویسی کتاب های جذاب و در خور فهم – تهیه ی دفتر خاطرات و نوشتن خاطره هایی که از لحاظ ادبی ارزش داشته باشند – دادن تصاویر به گروه ها و انشای گروهی در مورد تصاویر و نقاشی ها و …

اقدام پژوهی انشا پایه پنجم

اجرای شیوه های پیش بینی شده به طور محسوس از بهبودی وضع موجود حکایت داشت . شواهد نشان می داد که کار های گروهی بسیار موثر واقع شده بود و کلاس انشا جذابیت زیادی برای دانش آموزان داشت.

اقدام پژوهی انشا پایه پنجم

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , ,


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رمز کلیه فایل ها

www.daneshjoosara.com

شماره تماس

0911-653-7135

ایمیل پشتیبانی

[email protected]